Je mi přes 40, mohu si stále zlepšit svoji angličtinu?

V životě nic nepřijde samo. Tvrdá práce je velmi důležitá. Jak se říká: „Věk není nic jiného než číslo“. To znamená, že není důvod, proč se neučit anglicky i když je vám třeba 40. V jakémkoliv věku je vše co potřebujete jen motivace a vůle se opravdu učit. Možná vaše snažení potrvá o rok déle, ale jestli vás celý proces bude bavit, budete mluvit jako rodilý mluvčí překvapivě brzy. Je tolik vzrušujících a zábavných způsobů jak zlepšit svou angličtinu. Jediné co potřebujete, je být připraven na zábavu, kterou si s touto zkušeností užijete.

Jak si zpříjemnit proces učení? Můžete zkusit poslouchat vaše oblíbené písničky! Poslouchání vašich oblíbených písniček bude skvělým začátkem. Touto metodou si uvědomíte, jak správně vyslovovat slova a také, jak jim lépe rozumět. Dívejte se na a poslouchejte cokoliv anglického. Například sledování více anglických filmů vám pomůže se zlepšením vaší anglické výslovnosti. U sledování těchto filmů dávejte dobrý pozor a snažte se zaregistrovat, jak jsou jednotlivá slova vyslovována. Zkuste si čas od času film pozastavit a nějakou frázi si zopakovat. Pokud si chcete výslovnost ještě více vylepšit, můžete si koupit diktafon a nahrávat svůj hlas. Proč byste to měli dělat? Inu všichni slyšíme náš hlas více či méně zkresleně a jedině skrze diktafon zjistíme, jak slova opravdu vyslovujeme.

Také byste měli začít číst více knih a skusit angličtinu online. Sledování více kreslených seriálů na dětských kanálech by vašemu snažení také nebylo na škodu. Také si můžete z internetu stáhnout videa a audio soubory s anglickou výslovností. Většina lidí má tendenci překládat si svůj vlastní jazyk do angličtiny či naopak, což se nedoporučuje. Při vašem snažení naučit se anglicky nesmíte zapomenout na učení se jak se slova správně vyslovují a píší. Když čtete anglické časopisy, články, atd.; čtěte je nahlas. Když čtete, snažte se mluvit zřetelně. To zajistí, že se svaly okolo vaší pusy správně vyvinou.

Slyšeli jste o tom, že si můžete procvičovat angličtinu s audio knihami? Bude velmi důležité do vašeho snažení zakomponovat audio knihy, zvláště pokud se chcete anglicky učit pozdě v noci nebo naopak velmi brzo ráno, když se nemůžete spojit se svým živým mluvícím partnerem. Poslechněte si část knihy a pak se vše pokuste zopakovat, ujistěte se ale, že si vše nahráváte, jelikož si budete chtít srovnat vaši výslovnost a výslovnost rodilého mluvčího. Když máte štěstí a ve vaší blízkosti žije rodilý mluvčí, který se zajímá váš rodilý jazyk, můžete vyzkoušet jazykovou výměnu a naučit se anglické fráze. Co to znamená? Vy jej budete učit váš jazyk a on vás bude naopak učit ten svůj.